Çalışmalarımızdan Son Haberler

Anasayfa > Haberler

El Dokuma  ve Yün Halı Yıkama Teknikleri
2020-01-08 16:04:40

El Dokuma ve Yün Halı Yıkama Teknikleri

“Çağbey halı ve koltuk yıkama fabrikası olarak el dokuma halılarınızı özenle temizliyoruz. ”

El Dokuma ve Yün halılar yıkama esnasında yaşanan en büyük sorun halıların renklerinin birbirine karışmasıdır.Bu tür özel halıların yıkanmasındaki en önemli püf noktası  tek tek ve hızlı şekilde yıkanmasıdır..

      El dokuma, yün halı yıkamada; kaba kir ve tozlardan arındırılmış halı ıslatılır ıslatılmaz hiç vakit kaybetmeden El DokumaYün Halı Şampuanı tatbiki ile fırçalama işlemine başlanır.Fırçalama işlemi sonrası yine hızlı ve seri bir şekilde gelberi ile durulama yapılır.İçeriğinde renk düzenleme faktörü bulunan özel şampuanlarla yıkanması halılarınızda renk karışımı olmaması açısından çok önemlidir. Yıkanan halı; sıkma işlemine alınır.Sıkma esnasında kullanılan boyanın akma ihtimalinden dolayı yine tek başına sıkılır.Sıkma kazanından alınan halı hemen açılır ve askıya yerlestirilir.El dokuma ve yün halı yıkamada, bütün ustalık ve hünerin püf noktası hızlı hareket etmektir.

Özetle aşağıda yazılan uygulama zinciri takip edildiği ve halıya uygun şampuan  kullanıldığı sürece halının boya vermesi, renklerin biribirine karışma ihtimali ortadan kalkmaktadır.

 

  • ÖZET FORMÜL: TEK YIKA - SERİ OL - GELBERİ VE DURULAMA - ÖZEL UYGULANAN YÜN HALI YIKAMA ŞAMPUANI - HIZLICA SIKMA İŞLEMİ - AÇ ve hemen AS

Anlatmış olduğumuz, bu tür halıların yıkanması yönteminde mutlak suretle halı yıkama ustasının deneyim ve tecrübesi çok önemlidir. 

Sizlerde Antalya kepez halı ve koltuk yıkama  Olarak Arattığınızda Antalya'nın En Büyük 2. Halı Yıkama Şirketi Olan Çağbey Halı Yıkama Fabrikamızı Ziyaret Etmenizden Onurduyarız. Siz Sadece Arayın Biz  Ücretsiz Servis Hizmetimiz İle Evlerinizden , İşyerlerinizden Halılarınızı ve kilimlerinizi, Yorganlarınızı, Battaniyelerinizi alıp  Çağbey Güvencesi İle Yıkayıp Teslim Edelim.

 

Antalya Kepez Halı Koltuk Yıkama 

 Menderes Mah.6950 Sk. No:32 Varsak-Kepez/ANTALYA  Adresimizden 

Ofis Telefonumuzdan : 0(242) 325 4440